wew-21

Czyszczenie kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji technologicznej

kolektory, przykanaliki i przyłącza (zewnętrzne i w halach)
studnie kanalizacyjne: rewizyjne i osadowe
kratki deszczowe zewnętrzne i ściekowe
spusty, piony deszczowe i sanitarne wraz z przyłączami
Wykonując nasze usługi w zakresie kanalizacji zapewniamy profesjonalne ich wykonanie i wysoką dokładność czyszczenia, poprzez dobór odpowiedniego sprzętu i technologii czyszczenia do rodzaju instalacji oraz wielkości zanieczyszczenia.

Kanalizacja – czyszczenie, udrażnianie, płukanie

Metoda ciśnieniowa – hydrodynamiczna
Polega na wypłukiwaniu wodą pod wysokim ciśnieniem wszelkich nieczystości znajdujących się w kanalizacji.

Woda pod wysokim ciśnieniem wytwarzanym przez pompę (zamontowaną na specjalistycznym samochodzie WUKO) tłoczona jest przez wąż gumowy do specjalnej głowicy. Z głowicy wypływają silne strumienie wody skierowane na ścianki kanału, powodując odrywanie się zanieczyszczeń i przemieszczanie ich do studni rewizyjnej, skąd są wybierane ręcznie lub pompą próżniową.

Wysokociśnieniowe samochody typu WUKO i niemiecki wielozadaniowy Larcher o regulowanym ciśnieniu do 150 atmosfer, zapewniają dokładne wyczyszczenie, wymycie kanalizacji. Metoda hydrodynamiczna stosowana jest do zewnętrznych kolektorów, przyłączy, przykanalików, a także rurociągów w halach produkcyjnych, magazynach, piwnicach i innych.
W miejscach gdzie nie wjedzie samochód stosujemy przenośne urządzenie na przyczepce samochodowej.

Dysze czyszczące – odpowiedni dobór dysz pozwala wyczyścić nawet najbardziej zanieczyszczoną kanalizację o średnicach od 50mm do 600mm.

Metody mechaniczne

Polegają na mechanicznym przebijaniu zatorów i czyszczeniu wnętrza kanałów sprężyną zakończoną specjalną końcówką wprowadzoną w ruch obrotowy za pomocą silnika.

Elektryczne przepychacze sprężynowe RIDGID i RIONED – używane są zwykle do instalacji wewnętrznych lub do przewodów o niewielkiej średnicy (do 150mm). Można nimi czyścić piony i poziomy, kanalizację zabrudzoną tłuszczem, lepikiem lub zarośniętą korzeniami itp.

Sprzęt pogotowia kanalizacyjnego

Kamera wideo – aby przeprowadzić inspekcję kanalizacji i zlokalizować miejsce zatoru, pogotowie kanalizacyjne musi posiadać specjalną sondę video. Jest ona zakończona kamerą wraz z wbudowanym oświetleniem. Obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie komputera, pozwalając dokładnie sprawdzić stan całej instalacji.
Urządzenie do czyszczenia rur – specjalistyczny samochód WUKO wyposażony jest w sprężarkę, pozwalającą wykonać czyszczenie kanalizacji wodą pod dużym ciśnieniem. Mocny strumień wody rozbija zator, rozdrabniając zbite zanieczyszczenia i usuwając je w głąb rur. Stosowanie tej metody udrażniania rur wymaga doświadczenia. Zbyt duże ciśnienie może doprowadzić do wybicia wody w mieszkaniu, a w przypadku starszych rur, nawet do ich uszkodzenia.
Sprężyny – najbardziej klasycznym narzędziem do udrażniania rur są sprężyny. Aby pogotowie kanalizacyjne mogło się uporać z największym nawet zatorem rur, konieczne są sprężyny długie i ostre, które okresowo należy wymieniać na nowe lub regenerować.